• Татьяна Юрьевна

Для зберігання пального в баку авто або у каністрі слід мати ліцензію 👓

Відповідь: податківці у підкатегорії 115.05 «ЗІР» зазначили, що Законом №2628 запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирають чинності з 1 липня 2019 року. Зг. ст.1 Закону №481 місце зберігання пального визначено як місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування. Зберігання пального – це діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик. Відповідно до ч.1 ст.15 Закону №481 зберігання пального здійснюється суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії. Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального. Таким чином, СГ отримують ліцензії на право зберігання пального на місце (територію), що використовується для зберігання пального. При цьому Законом №481 не встановлено вимог щодо видів, місткості та розміщення обладнання та/або ємностей, що використовуються для такого зберігання. Згідно з ст.15 Закону №481 ліцензія на право зберігання пального не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:

- підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевою бюджету;

- підприємствами, установами та організаціями системи державною резерву;

- суб’єктами господарювання для зберігання пального, яке споживається для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто - та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізується через місця роздрібної торгівлі.

Також СГ мають право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії. Інших виключень щодо отримання СГ ліцензій на право зберігання пального норми Закону №481 не містять. Тобто податківці вважають, що наявність невикористаного пального в баку авто або в каністрі є зберіганням й тому має бути придбана ліцензія. Окільки вищенаведене роз'яснення не є узагальнюючою податковою консультацією та до 31 грудня 2019 року за відсутність ліцензії немає штрафів, у всіх платників податків є час на отримання індивідуальних консультацій від ДФС щодо цього питання.

Джерело Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Просмотров: 10Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка