• Татьяна Юрьевна

Деякі питання виконання квоти робочих місць для осіб передпенсійного віку 👓

Питання щодо розрахунку квоти підприємствами, установами та організаціями, у яких середньооблікова штатна чисельність становить 20 осіб.

Відповідь: на підприємства, установи та організації, у яких штатна чисельність становить 20 осіб, поширюється вимога про виконання квоти, визначеної абз.2 ч.2 ст.14 Закону України «Про зайнятість населення», відповідно до якого підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб установлюється квота в розмірі не менше ніж одна особа у середньообліковій чисельності штатних працівників, якій до настання права на пенсію за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років. Вимога щодо встановлення квоти у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік поширюється на підприємства, установи та організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб (абз.1 ч.2 ст.14 Закону).


Питання щодо виконання квоти у разі, якщо працівник стане особою передпенсійного віку у другій половині звітного періоду.

Відповідь: згідно з ч.3 ст.14 Закону роботодавці самостійно розраховують вищезазначену квоту з урахуванням чисельності осіб, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах, організаціях і належать до неконкурентоздатних на ринку праці (окрім осіб з інвалідністю). Отже, якщо особа у звітному році отримала додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ч.1 ст.14 Закону, зокрема стала особою, якій до настання права на пенсію за віком відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років, і працювала у звітному році на умовах повної зайнятості, її необхідно враховувати при розрахунку квоти. Обов’язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зазначені в ч.1 ст.14 Закону, відповідно до вимог ч.2 ст.14 Закону та щорічне (не пізніше, ніж 1 лютого після звітного року) інформування про це державної служби зайнятості.


Питання щодо відповідальності роботодавця за невиконання квоти, передбаченої ст.14 Закону.

Відповідь: відповідальність за порушення законодавства про зайнятість населення визначена ст.5З Закону. П.1 ст.5З Закону передбачено, що посадові особи органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, а також ФОП, винні в порушенні законодавства про зайнятість населення, притягуються до відповідальності згідно із законодавством. Крім того, п.2 ст.5З Закону передбачено, що у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у ч.1 ст.14 Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

За матеріалами "Бухгалтер 911" Лист Мінсоцполітики від 09.11.2018 р. № 21833/0/2-18/53


Просмотров: 5Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка