• Татьяна Юрьевна

Де найчастіше помиляються «акцизники» 👓

Тему змін в акцизному законодавстві, які набрали чинності з 1 липня цього року, ми вже висвітлювали. Втім, вона залишається актуальною й, як то кажуть, не до кінця розкритою. Аналіз помилок, яких найчастіше припускаються платники, яскраве тому підтвердження.

Перша помилка: неправильне визначення періоду для отримання права на застосування звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з експорту (вивезення за митну територію України) підакцизних товарів. Платниками акцизного податку при формуванні даних акцизної декларації у гр.10 дод.4 зазначається сума, що не підлягає оподаткуванню, базуючись на даних оформленої митної декларації, проте, без фактичного вивезення товарів за межі митної території України. Право на застосування звільнення від оподаткування згідно ст.213.2.1 ПКУ експортованих підакцизних товарів виникає виключно у разі їх фактичного вивезення за межі митної території України.

Друга помилка: ненарахування акцизного податку на втрачений підакцизний товар внаслідок обставин, не визначених у ст.216.3 ПКУ та таких, що не можуть вважатися форс-мажорними. У разі виникнення дії форс-мажорних обставин, що призвели до втрати підакцизних товарів, з метою застосування звільнення від оподаткування, передбаченого ст.216.3 ПКУ, платникам податків рекомендовано отримати відповідний висновок ТПП про дію форс-мажорних обставин.

Третя помилка: нереєстрація виробниками тютюнових виробів ввезеного на митну територію України обладнання для підготовки або обробки тютюну (код УКТ ЗЕД 8478 10 00 00). Як наслідок це призводить до відповідальності передбаченої ст.17 Закону України від 19.12.1995р. №481/95-ВР та накладання штрафу у розмірі 150тис/грн.

Четверта помилка: невідповідність даних щодо реалізації підакцизних товарів, зазначених у Звітах про обсяги виробництва або придбання та реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів), даним акцизної декларації. Це може бути підставою для проведення контрольно-перевірочних заходів.

П’ята помилка: при самостійному донарахуванні акцизного податку платниками в уточнюючих акцизних деклараціях (а саме у дод.8) не визначається пеня за недоплату грошового зобов’язання (ст.129.1.3 ПКУ). Це викликає необхідність донарахування такої пені за результатами камеральної перевірки, а також – застосування до посадових осіб адміністративної відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку.

По материалам Офіс ВПП ДФС

Просмотров: 2Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все