• Татьяна Юрьевна

Щодо декретної допомоги для безробітних 👓

Відповідь: непрацюючі мами (домогосподарки), як і інші соціальні групи жінок, мають право на державні соціальні гарантії, пов’язані з вагітністю та пологами. В якості декретної допомоги їм буде виплачено 25% від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, що у 2019 році становить:

- розміри декретних виплат по вагітності і пологам у 2019 році;

- призначення грошової допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами безробітним матерям, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості, здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення (УП та СЗН). Сума декретних виплат безробітним у 2019 році становить 100% мінімальної допомоги по безробіттю (пп.3 п.7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми).

Згідно Постанови Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття №175 від 12.09.2018 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить:

- 610 гривень — для осіб, зазначених у ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»;

- 1630 гривень — для осіб, зазначених у ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Багато жінок хочуть заздалегідь знати на які декретні виплати у 2019 році вони можуть розраховувати, однак калькуляція суми допомоги по вагітності та пологах досить складна. Тому, щоб самостійно підрахувати розмір фінансової допомоги скористайтеся інструкцією по розрахунку допомоги по вагітності та пологах.

Процедура оформлення допомоги по вагітності та пологах в Україні в 2019 році проводиться на підставі такого переліку документів:

- заява матері;

- довідка медзакладу;

- копія трудової книжки;

- копія ідентифікаційного коду;

- копія паспорта (1,2 сторінки та прописка);

- довідка ліквідаційної комісії;

- копія трудової книжки (для непрацюючих);

- довідка з Центру зайнятості (для безробітних);

- довідка з Пенсійного Фонду (для підприємців);

- довідка з місця служби (для військовослужбовців);

- довідка з місця навчання та про відсутність стипендії на період декретної відпустки.

По материалам "Юридичний портал"

Просмотров: 392Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка