• Татьяна Юрьевна

Готівка не вважається понадлімітною, якщо вона здана в банк наступного дня 👓

Відповідь: чинне законодавство не вимагає від підприємства здавати в банк усю отриману готівку день в день. Є виключення, наприклад, кошти на виплату зарплати, які можна зберігати в касі у будь-якій сумі протягом строку, встановленого Положенням №148. Але крім цього є і ліміт каси – сума готівки, яку підприємство може залишати в касі будь-який строк. Порушенням вважається не здавання в банк лише тієї суми готівки, яка перевищує визначений ліміт каси. Відповідно до ст.1 Указу №436/95, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до суб’єктів підприємницької діяльності застосовується штрафна санкція у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день. Але п.54 розд.V Положення №148 визначено, що готівка не вважається понадлімітною в день її надходження, якщо вона здана в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків не пізніше наступного робочого дня банку або видана для використання установою/підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання її до банку і одночасного отримання з каси банку) наступного дня на потреби, пов’язані з діяльністю установи/підприємства.

Окрім цього, готівка не вважається понадлімітною в день її надходження, якщо вона надійшла до кас підприємств у вихідні та святкові дні та здана в сумі, що перевищує встановлений ліміт каси, до обслуговуючих банків наступного робочого дня банку та підприємства або видана для використання підприємством відповідно до законодавства (без попереднього здавання її до банку і одночасного отримання з каси банку) наступного робочого дня на потреби, пов'язані з діяльністю підприємства.

Податківці у консультації від 03.05.19р. №1965/6/99-99-14-05-01-15/ІПК зазначають: якщо готівка, що перевищує ліміт каси, надійшла до каси у понеділок о 23:30, а здана до банку у вівторок о 10:00, вона не буде вважатись понадлімітною. Якщо взяти за приклад травневі свята, то понадлімітну готівку, яка була отримана 9 травня (в четвер), треба було здати до банку наступного робочого дня (тобто у п’ятницю, 10 травня).

Джерело «Дебет-Кредит» Горбовцов Станіслав

Просмотров: 7Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все