• Татьяна Юрьевна

Господарські критерії поділу підприємств на мікро, мале, середнє або велике зміняться 👓

Пост обновлен 25 дек. 2019 г.

Мінекономрозвитку оприлюднило проект змін до ГКУ щодо критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва. 22 січня 2019 року на сайті Мінекономрозвитку оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до ГКУ щодо критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва». Як зазначено у пояснювальній записці, на сьогодні низкою законодавчих актів введено класифікації суб’єктів господарювання за критеріями, які відрізняються від критеріїв, запроваджених Господарським кодексом. Це може спричинити випадки, коли віднесення суб’єктів господарювання до різних категорій і груп здійснюватиметься за класифікацією та критеріями, які не відповідають цілям їх застосування. У зв’язку з цим Мінекономрозвитку й розроблено даний законопроект. Законопроектом запропоновано внести зміни до частини третьої ст.55 ГКУ, якими чітко визначити критерії віднесення суб’єктів господарювання до різних категорій і груп для кожної з таких цілей:

- державної підтримки малого і середнього підприємництва в Україні;

- бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності;

- застосування Податкового кодексу України;

- застосування Закону України “Про державну допомогу суб’єктам господарювання”;

- захисту економічної конкуренції;

- здійснення статистичного обліку.

Зокрема, конкретизується, що суб’єктами середнього підприємництва є юридичні особи - суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 50 мільйонам євро, визначену за середньорічним курсом НБУ. Якщо суб’єкт господарювання однієї з категорій за показником річного доходу протягом двох років поспіль не відповідає наведеним критеріям, то його віднесення до відповідної категорії суб’єктів господарювання здійснюватиметься за показником річного доходу.

Також уточнено, що для цілей:

- ПКУ, Закону "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні”, Закону “Про державну допомогу суб’єктам господарювання", а також для угруповання та поширення статистичної інформації щодо суб’єктів мікропідприємництва, малого, середнього та великого підприємництва - застосовуються положення ч.3 ст.55 ГКУ;

- бухобліку та складання фінансової звітності - суб’єкти господарювання залежно від балансової вартості активів, чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), середньої кількості працюючих можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств за критеріями згідно з ч.2 ст.2 Закону про бухоблік;

- захисту економічної конкуренції - суб’єкти господарювання залежно від доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній фінансовий рік чи вартості активів визначаються малими та середніми підприємцями згідно з абз.5 ст.1 Закону “Про захист економічної конкуренції”.

Очікується, що у разі прийняття цей Закон набере чинності з дня його офіційного опублікування.

За матеріалами «Дебет-Кредит»

Просмотров: 24Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка