• Татьяна Юрьевна

Відтепер фіктивність фіноперацій суб’єктів господарювання під контролем банків 👓

Відповідь: Нацбанк постановою від 18.04.19р. №62 затвердив зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні. Змінами передбачено, що банк має вживати заходів для вивчення клієнтів-суб'єктів господарювання, які отримують у банку готівку для подальшого здійснення готівкових розрахунків, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фінансових операцій з ознаками фіктивності. Зокрема, з урахуванням ризик-орієнюваного підходу банк має отримувати від клієнта підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки. Починаючи з 3 червня для того, щоб отримати готівку в банку, суб’єкту господарювання слід надавати підтверджуючі документи.

Такими документами можуть бути:

- закупівельний акт (закупівельна відомість);

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних

- осіб, і сум утриманого з них податку;

- відомість на виплату готівки;

- наказ про відрядження;

- кошторис витрат;

- кредитний договір;

- договір поставки;

- договір транспортування;

- договір зберігання;

- інші звітні документи.

Отже, банками вживатимуться заходи по вивченню клієнтів - суб’єктів господарювання, з метою спростування або підтвердження підозри щодо здійснення ними нелегальних операцій. Згаданою Постановою також унормовано застосування електронного підпису та електронної печатки у банківській системі України під час здійснення касових операцій відповідно до вимог законодавства (зокрема, Закону "Про електронні довірчі послуги"). Постанова набирає чинності з 3 червня 2019 року.

Згідно з новим п.111-1 Інструкції №103 банки вимагатимуть від клієнтів–суб’єктів господарювання підтвердні документи, на підставі яких здійснюються подальші розрахунки отриманою готівкою. Кого ця нова норма стосується. Ймовірно тих, хто отримує готівку в касах банків на потреби суб'єктів господарювання. Але це не стосується зняття коштів фізособами з їх непідприємницьких рахунків. Або якщо ФОПи зніматимуть з підприємницьких рахунків готівку на особисті потреби (не пов'язані з господарською діяльністю).

Джерело Центральний офіс з обслуговування великих платників

Просмотров: 2Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все