• Татьяна Юрьевна

Вчителям України виплачуватимуть доплату 20% за успішно пройдену сертифікацію

На офіційному сайті Міністерства освіти й наука з’явилася важлива інформація для освітян. Виявляється, надходить чимало звернень від педагогів з різних куточків України стосовно відмов місцевих органів влади встановити доплату в розмірі 20% вчителям, які успішно пройшли сертифікацію-2019 (з матеріалів українського порталу для дітей та їхніх батьків MAMABOOK). Міністерство роз’яснює, що таке рішення є неправомірним. Педагоги мали отримати цю надбавку вже з 1 січня 2020 року. Адже у Законі «Про освіту» чітко прописано: вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, мають отримувати доплату в розмірі 20% посадового окладу протягом терміну дії отриманого сертифікату, тобто 3-х років.

Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування посилаються на зупинення дії постанови Кабінету Міністрів від 10 липня 2019 року №822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки». Однак це не є підставою для відмови у встановленні доплат вчителям. «Нам надзвичайно прикро, що виникла така неприпустима ситуація. Всі вчителі, які успішно пройшли сертифікацію у 2019 році, мають отримувати доплату в 20%. Те, що ця доплата не встановлюється і не виплачується, може бути розцінено як порушення Закону «Про освіту» і безпідставна невиплата зарплатні», – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Для встановлення доплати за успішне проходження сертифікації педагог повинен звернутись із відповідною заявою до керівника свого закладу освіти. До заяви необхідно додати роздрукований сертифікат або в тексті заяви зазначити його реквізити у Єдиній державній базі з питань освіти.

Джерело Український портал для дітей та їхніх батьків MAMABOOK/ mamabook.com.ua

Просмотров: 192Комментариев: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка