• Татьяна Юрьевна

Щодо перевірки пенсій, субсидій, допомог, стипендій та інших соціальних виплат громадян

Нагадуємо, що нещодавно підписано закон про верифікацію (перевірку) пенсій, субсидій, допомог, стипендій та інших соціальних виплат. Про це говориться на сайті голови держави, - передає Обозреватель. Перевірці підлягають пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, інші виплати, які здійснюються за кошт державного й місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування. В процесі верифікації є можливість відсіяти тих, хто отримує допомогу від держави незаконно, і адресувати бюджетні кошти тим, кому вони справді потрібні. Перевірку проводить Мінфін. Для цього створена спеціальна онлайн-платформа, де є вся доступна з державних реєстрів інформація про українців. "Це сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення, підвищенню адресності державних виплат, оптимізації бюджетних видатків шляхом перевірки інформації, яка впливає на визначення права та розмір державних виплат", – йдеться в повідомленні Мінфіну.

Законом передбачено здійснення трьох видів верифікації:

- превентивна – у період, коли громадянин тільки звертається за державною допомогою;

- поточна – весь час, поки людина отримує виплати від держави. Якщо під час отримання допомоги вона відкриє рахунок на круглу суму або ж зробить купівлю на суму понад 50 тис. гривень, її позбавлять виплат;

-ретроспективна – передбачає перевірку тих, кому вже не надають державних коштів. Наприклад, особа працевлаштувалася і більше не потребує виплати з безробіття.

Джерело «Вісник+К»/ http://visnyk.lutsk.ua

Просмотров: 644Комментариев: 0

© 2006 - 2017   Uta Standart  All rights reserved

  • Facebook Социальной Иконка